Chorzów w kontekście gabinetów stomatologicznych

Nie ma chyba trudniejszej rzeczy do opanowania niż rozbrykany trzy bądź pięciolatek z tysiącem pomysłów na coraz bardziej bardziej destrukcyjne zabawy, dlatego też, trzeba ich pilnować jak oka w głowie. Ale oczywiście czasami może się nam nie udać. Może wtedy dojść do nieszczęścia i fatalnego urazu jamy ustnej i naszej pociechy. Co skończy się prawdopodobnie wizytą u dentysty w gabinecie dentystycznym w Chorzowie. Co robić gdy już dojdzie do nieszczęścia?

Przede wszystkim nie panikować i lamentować. Dentysta w Chorzowie na pewno nie takie przypadki urazów widział. Dziecko widząc nasze przerażenie, samo może wpaść w histerię a wtedy niemal niemożliwym będzie go uspokoić. Ale często takie wypadki wyglądają nie najlepiej. Okolice warg i jamy ustnej są bardzo unaczynione więc możliwym jest, że pojawi się bardzo duża ilość krwi. Dlatego też na samym początku musimy zacząć myśleć logicznie i udzielić dziecku pierwszej pomocy. Przede wszystkim tamując krwawienie. Potem dopiero możemy próbować sprawdzić co się właściwie stało w buzi dziecka. Musimy ocenić stan urazów. Trzeba sobie wtedy odpowiedzieć na kilka pytań: Czy zęby są całe? Czy się ruszają? Czy zęby są mleczne czy stałe? Czy widać jakieś urazy w środku jamy ustnej?

Pytania te pomogą nam ocenić rozmiar szkód po urazie. Jeśli nawet dziecko po uspokojeniu się wygląda na całe i nie uskarża się na żaden ból w zębach ani jamie ustnej to naszym obowiązkiem powinno być zabranie malucha do dentysty aby jednak zobaczyć czy nic się nie stało. Bo bardzo dużej ilości urazów nie widać na pierwszy rzut oka i mogą wyjść dopiero po czasie. Dentysta może zobaczyć je od razu, na fotelu dentystycznym. Nie warto więc zwlekać, tylko przełamać strach swój i dziecka przed wizytą u dentysty. On nam pomoże, a nie zaszkodzi. Lekarz- dentysta wykona również na pewno zdjęcie RTG zębów, aby upewnić że młody pacjent jest całkowicie zdrowy.

Golarz

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>