Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

Golenie czy depilacja nóg to element dbania o siebie, bez którego dzisiaj większość kobiet nie wyobraża sobie życia, a który jednak nie należy do lubianych. W dużej mierze dlatego, że wymaga częstego powtarzania – kiedy wybieramy maszynkę do golenia, to nawet codziennie. Depilacja woskiem pozwala zaoszczędzić czas i cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni, co przydaje się np. gdy planujemy wyjazd. Podobne efekty daje również użycie depilatora, chociaż zdarza się, że u niektórych osób powoduje wrastanie włosów, z którym walka może potrwać nawet kilka miesięcy. Jest też kwestią indywidualną, która metoda jest dla nas mniej bolesna – czy wyrywanie pojedynczych włosków przez pewien czas, czy jednorazowe zerwanie plastra z woskiem.

Depilacja woskiem zapewnia gładkie nogi na kilka tygodni, a kiedy poddajemy się jej regularnie, po pewnym czasie włoski odrastają słabsze i mniej widoczne. Może być wykonywana na zimno – z pomocą plastrów, jakie kupimy w zestawach do samodzielnego użycia w domu lub też na ciepło. Tutaj również możemy zakupić gotowy zestaw do podgrzania albo wybrać się do kosmetyczki, która nałoży wosk za pomocą szpatułki, następnie kawałek tkaniny czy papieru, który zostanie oderwany wraz z woskiem i włosami, których chcemy się pozbyć, gdy wosk zastygnie. Jeżeli chcemy cieszyć się gładką skórą na dłużej, a nie radzimy sobie z woskowaniem w domu, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Samodzielna depilacja często nie jest tak precyzyjna, możemy zrywać plastry za wolno, z podświadomej obawy przed bólem albo nie móc zrobić tego pod właściwym kątem w trudno dostępnych obszarach. Kosmetyczka bez trudu wydepiluje całe nogi, okolice bikini, pachy i przedramiona, a także inne obszary, gdzie może pojawić się zbędne owłosienie – twarz, linię na brzuchu u kobiet czy plecy u mężczyzn. Po depilacji skóra może być lekko podrażniona, a w miejscach mieszków włosowych pojawić się widoczne czerwone kropeczki. Dlatego nie należy planować depilacji tuż przed jakąś ważną okazją, a dać skórze odpocząć przez dzień czy dwa. Warto też wybierając się na zabieg założyć długą spódnicę czy wygodniejsze spodnie – obcisłe jeansy mogą być dla nas nieprzyjemne tuż po wyjściu z salonu.

Aby zabieg był właściwie przeprowadzony, skuteczny i jak najmniej bolesny, powinna go przeprowadzić przeszkolona w tym zakresie i doświadczona kosmetyczka. Toruń to miasto, gdzie znajdziemy wiele profesjonalnych salonów kosmetycznych. Opinie o takich lokalach bez problemu wyszukamy w internecie. Wystarczy w pasek wyszukiwarki wpisać hasło typu: „kosmetyczka Toruń”. Po chwili bez trudu dostaniemy się na różnego rodzaju fora, na których klienci dzielą się swoimi przemyśleniami, najbardziej znany portal tego typu to https://swiaturody.com/torun,kosmetyczka,9.html.

Golarz

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>