Wybielanie zębów

Biały, lśniący uśmiech to marzenie każdego z nas. Podstawą białych, zdrowych zębów jest naturalnie odpowiednia higiena. Jednak bywa, że i ona nie wystarczy. Złe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, a czasami zwyczajnie predyspozycje genetyczne powodują, że nasze zęby stają się żółte i przyczyniają się do kompleksów i dyskomfortu w życiu codziennym. Co zatem zrobić, aby nasze zęby zawsze były piękne, białe i lśniące. Aby podnosiły nasza samoocenę i sprawiały, że będziemy bardziej pewni siebie? Otóż warto się w takich sytuacjach zastanowić nad wybielaniem zębów. Czasami prosty zabieg wystarczy, abyśmy poczuli się lepiej. Pierwszym krokiem do wybielania zębów powinno być leczenie. Należy się pozbyć wszelkich ubytków oraz ewentualnego kamienia, aby móc sprawdzić faktyczny stan uzębienia. Być może usuwanie kamienia jedną z dostępnych na rynku metod wystarczy, aby stały się bielsze i bardziej błyszczące. Nie zawsze bowiem wybielanie metodami bardziej inwazyjnymi jest konieczne, czasami wystarczy zwykły zabieg piaskowania, który jest zresztą dostępny nieodpłatnie w ramach funduszu z NFZ. Zabiegu takiego można wykonać raz do roku w dowolnym gabinecie, który z owym funduszem ma podpisaną umowę.

Z dostępnych na rynku metod wybielania mamy również pasty wybielające lub dostępne w aptekach nakładki. Ich regularne stosowanie również z pewnością przyczyni się do poprawy kolorytu zębów oraz lepszego samopoczucia ich właścicieli. Należy jednak zdawać sobie sprawę, iż tego typu wybielanie rozjaśni kolor naszych zębów o jeden, góra dwa tony. Pragnąc jednak większych lub bardziej spektakularnych efektów będziemy musieli się udać po pomoc do specjalisty. Gdy jednak powyższe metody nie skutkują, warto aby naszymi zębami zajął się dentysta. Kielce dysponują kilkoma gabinetami (dentysta-stomatolog.com – Kielce), w których można dokonać wybielania metodami bardziej zaawansowanymi. Wśród dostępnych w ten sposób metod są wykonywane na zamówienie nakładki wybielające czy na przykład wybielanie laserowe w gabinecie. Zabiegu takiego dokonuje stomatolog. Kielce są miastem, w którym w przeciwieństwie do większych aglomeracji miejskich zabiegi takie można wykonywać w stosunkowo przystępnych cenach. Ogólnie jednak należy sobie zdawać sprawę, iż wybielanie zębów jest zabiegiem niezmiennie kosztownym. Bez względu na koszty, białe zęby oraz lśniący uśmiech z pewnością zaowocują w naszym życiu.

 

Golarz

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>